КДНЗ – ЗНЗ – НВК «Школа I ступеня»
Комплексне заняття
(Природа та аплікація)
«Падає сніжок»
Вихователь: Карюк О.О.
м. Марганець
2017 р.
2017 р.
Мета: Узагальнити знання дітей по темі
«Зима» про життя тварин взимку на прикладі зайчика. Продовжувати ознайомлювати
з нетрадиційними методами в аплікації.
Завдання:
- Навчальне: закріпити знання дітей про зиму та
зимові явища, знання про білий колір, властивості снігу.
- Розвиваюче: розвивати у дітей слухове
сприйняття, інтерес до пізнання природи.
- Виховне: виховувати вміння уважно слухати
вихователя і відповіді дітей, виховувати
культуру роботи з паперовими серветками та клейстером (паперова пластика),
умочувати зіжмакані грудочки в клейстер та прикріпляти до фону, міцно
притискаючи їх. Виховувати любов до природи.
Словникова робота: Збагачувати та активізувати словник
дітей по темі «Зима».
Попередня робота: вивчення вірша «білий сніг», розгляд
картини «Зайчик взимку», дослідницька діяльність «Властивості снігу».
Хід заняття
Вихователь: Малята до нас сьогодні прийде
незвичайний гість, але хто це – вам потрібно відгадати.
(Загадка)
Влітку
сірий, взимку білий кожушок
Пара довгих вушок,
Куций хвостик має
В лісі, по полям стрибає /Зайчик/
Пара довгих вушок,
Куций хвостик має
В лісі, по полям стрибає /Зайчик/
Вихователь: Так, діти, це зайчик та де ж
він?(Діти шукають і знаходять зайчика)
Зайчик: Добрий день дітки мене звати зайчик - Пухнастик. Я чув, що ви багато всього знаєте та вмієте. Скажіть, яка зараз пора року? /Зима/
Молодці, а взимку багато чого? /Снігу/
-А який сніг, знаєте? /Холодний,білий,на сонечку - блискучий/
Добре! А знаєте, чого я до вас завітав? Мені і моїм друзям потрібна ваша допомога. Бачите, я шубку сіру змінив на білу, щоб взимку ховатися в сніжку від лисички та вовчика, та на жаль у нашому лісі ще не випав сніг і мене та моїх друзів можуть знайти. Допоможете?
Зайчик: Добрий день дітки мене звати зайчик - Пухнастик. Я чув, що ви багато всього знаєте та вмієте. Скажіть, яка зараз пора року? /Зима/
Молодці, а взимку багато чого? /Снігу/
-А який сніг, знаєте? /Холодний,білий,на сонечку - блискучий/
Добре! А знаєте, чого я до вас завітав? Мені і моїм друзям потрібна ваша допомога. Бачите, я шубку сіру змінив на білу, щоб взимку ховатися в сніжку від лисички та вовчика, та на жаль у нашому лісі ще не випав сніг і мене та моїх друзів можуть знайти. Допоможете?
Вихователь: Так, ми з дітками натрусимо сніжок у
вашому лісі. Дітки подивіться, на столі дерева, а під ними зайчики біленькі
сидять, та від страху тремтять. А ще у тарілочках кульки – сніжинки, ми з вами
приклеїмо їх на дерева і землю, і у лісі буде снігу багато – багато, тоді
зайчиків не знайдуть хижі звірі.
Подивіться як я насипаю сніжок(показ вихователя).
Подивіться як я насипаю сніжок(показ вихователя).
Діти працюють,
вихователь допомагає.
Зайчик: Ой, дякую, малята хочу з вами в гру
пограти!
Гра
фіз-хвилинка у сніжки.
До землі ми
присідали (Присідають)
Кулі з снігу ми скатали (Імітують руками,
як ліплять сніжки)
Потім влучно їх кидали (Імітують
метання)
Зверху сніг і знизу сніг! (Знизують
плечима, розводять руки в сторони)
І ніхто впізнать не міг
(роззираються навкруги)
Де чиї стирчали ніжки (приставляють
до очей руку козирком)
Ой весела гра у сніжки! (плескають у
долоні)
Зайчик: До побачення малята, час мені до лісу
повертатися (зайчик йде)
Підсумок: - Хто приходив?;- Що ми робили?;- Яка пора року?
Підсумок: - Хто приходив?;- Що ми робили?;- Яка пора року?