воскресенье, 9 апреля 2017 г.

   КДНЗ – ЗНЗ – НВК «Школа I ступеня»



Комплексне заняття
(Природа та аплікація)
«Падає сніжок»



Вихователь: Карюк О.О.

м. Марганець
2017 р.

   Мета: Узагальнити знання дітей по темі «Зима» про життя тварин взимку на прикладі зайчика. Продовжувати ознайомлювати з нетрадиційними методами в аплікації.
   Завдання:
- Навчальне: закріпити знання дітей про зиму та зимові явища, знання про білий колір, властивості снігу.
- Розвиваюче: розвивати у дітей слухове сприйняття, інтерес до пізнання природи.
- Виховне: виховувати вміння уважно слухати вихователя і відповіді дітей,  виховувати культуру роботи з паперовими серветками та клейстером (паперова пластика), умочувати зіжмакані грудочки в клейстер та прикріпляти до фону, міцно притискаючи їх. Виховувати любов до природи.
   Словникова робота: Збагачувати та активізувати словник дітей по темі «Зима».
   Попередня робота: вивчення вірша «білий сніг», розгляд картини «Зайчик взимку», дослідницька діяльність «Властивості снігу».




Хід заняття
   Вихователь: Малята до нас сьогодні прийде незвичайний гість, але хто це – вам потрібно відгадати.
(Загадка)
Влітку сірий, взимку білий кожушок
Пара довгих вушок,
Куций хвостик має
В лісі, по полям стрибає           /Зайчик/
   Вихователь: Так, діти, це зайчик та де ж він?(Діти шукають і знаходять зайчика)
   Зайчик: Добрий день дітки мене звати зайчик - Пухнастик. Я чув, що ви багато всього знаєте та вмієте. Скажіть, яка зараз пора року? /Зима/
Молодці, а взимку багато чого? /Снігу/
-А який сніг, знаєте? /Холодний,білий,на сонечку - блискучий/
Добре! А знаєте, чого я до вас завітав? Мені і моїм друзям потрібна ваша допомога. Бачите, я шубку сіру змінив на білу, щоб взимку ховатися в сніжку від лисички та вовчика, та на жаль у нашому лісі ще не випав сніг і мене та моїх друзів можуть знайти. Допоможете?
    Вихователь: Так, ми з дітками натрусимо сніжок у вашому лісі. Дітки подивіться, на столі дерева, а під ними зайчики біленькі сидять, та від страху тремтять. А ще у тарілочках кульки – сніжинки, ми з вами приклеїмо їх на дерева і землю, і у лісі буде снігу багато – багато, тоді зайчиків не знайдуть хижі звірі.
Подивіться як я насипаю сніжок(показ вихователя).

Діти працюють, вихователь допомагає.

   Зайчик: Ой, дякую, малята хочу з вами в гру пограти!

            Гра фіз-хвилинка у сніжки.

До землі ми присідали    (Присідають)
Кулі з снігу ми скатали     (Імітують руками, як ліплять сніжки)
Потім влучно їх кидали    (Імітують метання)
Зверху сніг і знизу сніг!     (Знизують плечима, розводять руки в сторони)
І ніхто впізнать не міг        (роззираються навкруги)
Де чиї стирчали ніжки       (приставляють до очей руку козирком)
Ой весела гра у сніжки!     (плескають у долоні)


   Зайчик: До побачення малята, час мені до лісу повертатися (зайчик йде)
   Підсумок: - Хто приходив?;- Що ми робили?;- Яка пора року?