понедельник, 22 февраля 2021 г.

Весела подорож до звірят

 

Комунальний дошкільний навчальний заклад – Навчально виховний комплекс-«Дошкільний навчальний заклад – Загальний навчальний заклад» – Школа І ступеня

 

 

 

 

 

 

Інтегроване заняття з сенсорного виховання та аплікації

«Весела подорож до звірят»

У першій молодшій групі

 



 

Вихователь: Карюк О.О

м. Марганець 2021р.

Мета: учити порівнювати предмети за величиною; великий-маленький, довгий-короткий, складати ціле з окремих частин; продовжувати розрізняти геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник; учити розрізняти й називати кольори (зелений, жовтий, синій, червоний, чорний); розвивати дрібну моторику рук; кольорове сприйняття; виховувати пізнавальний інтерес до навколишньої дійсності.

Матеріал: доріжка з геометричними фігурами, іграшки-звірята, розвивальна гра «Пазли», паперові тарілочки, кульки з серветок, клей, картки з геометричними фігурами.

Хід заняття

Організаційний момент

Ви сьогодні рано встали,

У садочок поспішали

Одне одному посміхніться,

Та на мене подивіться.

Бачите, до нас завітали гості, давайте привітаємось ( діти вітаються).

Сьогодні я хочу запросити вас у цікаву подорож. А вирушимо ми сьогодні на потязі. Сідайте зручненько, ось вам квитки.

От ми з вами і приїхали . Виходьте з потягу. Ось ми підійшли до чарівного лісу. Хто це на гілці сидить? (Ворона) Ой, знаєте що вона мені сказала? Ми зможемо пройти по казковій стежині, але спочатку потрібно виконати завдання. На ваших квиточках зображені геометричні фігури, на доріжці теж. Потрібно знайти на ній таку саму фігуру, як на квитках. (Діти називають) Тепер можемо йти по стежинці.

До кого привела нас казкова стежинка? Які звірята тут є? Скільки їх? Що у звіряток є в кінці спинки? (Хвостики) А у нас є? Чому?( немає, бо ми люди) Звірятка  сперечалися між собою, в кого вушка короткі, а в кого хвостик довший. Давайте мі їх помиримо і порівняємо. У білочки хвостик довгий, а у зайчика … короткий;  у зайчика вушка довгі, а у ведмедика – короткі. Скажіть, у кого із звіряток довгі хвостики? У кого короткі? Молодці які. Тепер трішки порухаємось

Фіз хвилинка

Разом до лісу ми прийшли

Звіряток скільки в нім знайшли

Пухнастий зайчик сів, чекає

Довгі вушка зайчик має.

А ось білочка стрибає

Коротенькі вушка має.

Йде ведмедик клишоногий

Ой які великі кроки.

Біжить лисичка за ним з довгим хвостиком рудим.

Всі звірятка стали

До мене пострибали.

А звіряток цікавить ще, чи добре ви їх запам’ятали. Ось вони дали мені половинку своєї фотографії. А другу вам потрібно знайти і скласти.

От, добре справились з завданням. Перед тим, як повернутися до дитячого садочка ми зробимо подарунки тваринкам. Сідайте до столу. Погляньте, ось тарілочки ( якого вони кольору?) і кульки. Так от, ми прикрасимо тарілочки кольоровими кульками. Подивіться, як це робитиму я.

Занурюю кульку у клей і притискаю до тарілочки. А тепер ви спробуйте.

Самостійна робота  дітей.

Гарні вийшли тарілочки, звірятам сподобається.

Ось вже час вертатися до дитячого садка. Пам’ятаєте, як ми йшли до лісу ( по казковій стежині), от по доріжці ми повернимося назад. Ходімо.

Малята, пригадайте, де ми з вами були і що бачили? Про які кольори сьогодні говорили? Які фігури називали? А от і гостинчики від звіряток( печиво).



воскресенье, 14 февраля 2021 г.

Виготовлення посібника своїми руками "Метелики та квіти"

Мета : закріпити основні кольори, формувати поняття про величину "великий і маленький", групувати предмети за величиною та кольором, ввести в словник дітей поняття "такий самий" ; розвивати дрібну моторику пальців рук.
Матеріал: тканина (фетр або фліс), ножиці, голка, нитки, липуча стрічка або кнопки. 
Можемо використовувати в різних дидактичних іграх та як демонстраційний матеріал.
Ігри: "Посади метелика на таку саму  квітку"; "Добери метелику крильця"; " На галявині" та ін. 

понедельник, 18 мая 2020 г.

Сенсорний розвиток на тему "Метелики і квіти"

Мета: навчити дітей групувати предмети за величиною та кольором.

Використання в роботі з дітьми посібника виготовленого своїми руками
 

четверг, 14 мая 2020 г.

четверг, 7 мая 2020 г.

Заняття з сенсорики, присвячене до дня Матері

На цьому занятті ми закріплюємо з дітьми назви основних кольорів, величину предметів, розвиваємо дрібну моторику пальців рук та виховуємо повагу та любов до матері.

 

воскресенье, 9 апреля 2017 г.

   КДНЗ – ЗНЗ – НВК «Школа I ступеня»



Комплексне заняття
(Природа та аплікація)
«Падає сніжок»



Вихователь: Карюк О.О.

м. Марганець
2017 р.

   Мета: Узагальнити знання дітей по темі «Зима» про життя тварин взимку на прикладі зайчика. Продовжувати ознайомлювати з нетрадиційними методами в аплікації.
   Завдання:
- Навчальне: закріпити знання дітей про зиму та зимові явища, знання про білий колір, властивості снігу.
- Розвиваюче: розвивати у дітей слухове сприйняття, інтерес до пізнання природи.
- Виховне: виховувати вміння уважно слухати вихователя і відповіді дітей,  виховувати культуру роботи з паперовими серветками та клейстером (паперова пластика), умочувати зіжмакані грудочки в клейстер та прикріпляти до фону, міцно притискаючи їх. Виховувати любов до природи.
   Словникова робота: Збагачувати та активізувати словник дітей по темі «Зима».
   Попередня робота: вивчення вірша «білий сніг», розгляд картини «Зайчик взимку», дослідницька діяльність «Властивості снігу».




Хід заняття
   Вихователь: Малята до нас сьогодні прийде незвичайний гість, але хто це – вам потрібно відгадати.
(Загадка)
Влітку сірий, взимку білий кожушок
Пара довгих вушок,
Куций хвостик має
В лісі, по полям стрибає           /Зайчик/
   Вихователь: Так, діти, це зайчик та де ж він?(Діти шукають і знаходять зайчика)
   Зайчик: Добрий день дітки мене звати зайчик - Пухнастик. Я чув, що ви багато всього знаєте та вмієте. Скажіть, яка зараз пора року? /Зима/
Молодці, а взимку багато чого? /Снігу/
-А який сніг, знаєте? /Холодний,білий,на сонечку - блискучий/
Добре! А знаєте, чого я до вас завітав? Мені і моїм друзям потрібна ваша допомога. Бачите, я шубку сіру змінив на білу, щоб взимку ховатися в сніжку від лисички та вовчика, та на жаль у нашому лісі ще не випав сніг і мене та моїх друзів можуть знайти. Допоможете?
    Вихователь: Так, ми з дітками натрусимо сніжок у вашому лісі. Дітки подивіться, на столі дерева, а під ними зайчики біленькі сидять, та від страху тремтять. А ще у тарілочках кульки – сніжинки, ми з вами приклеїмо їх на дерева і землю, і у лісі буде снігу багато – багато, тоді зайчиків не знайдуть хижі звірі.
Подивіться як я насипаю сніжок(показ вихователя).

Діти працюють, вихователь допомагає.

   Зайчик: Ой, дякую, малята хочу з вами в гру пограти!

            Гра фіз-хвилинка у сніжки.

До землі ми присідали    (Присідають)
Кулі з снігу ми скатали     (Імітують руками, як ліплять сніжки)
Потім влучно їх кидали    (Імітують метання)
Зверху сніг і знизу сніг!     (Знизують плечима, розводять руки в сторони)
І ніхто впізнать не міг        (роззираються навкруги)
Де чиї стирчали ніжки       (приставляють до очей руку козирком)
Ой весела гра у сніжки!     (плескають у долоні)


   Зайчик: До побачення малята, час мені до лісу повертатися (зайчик йде)
   Підсумок: - Хто приходив?;- Що ми робили?;- Яка пора року?